Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Batuhan ve Rümeysa Dünya Dördüncüsü Oldu
#1
Nairobi’de üçüncü günü geride kalan Dünya Yıldızlar Şampiyonası’nda Batuhan Hızal çekiç atmada, yüksek atlamada yarışan Rümeysa Ökdem dördüncülük elde etti.

[Resim: y3qZpM.png]

Kenya’nın başkenti Nairobi’deki Dünya Yıldızlar Şampiyonası’nda üçüncü gün geride kaldı. Erkekler çekiç atmada yarışan Batuhan Hızal, 70.39’luk derecesi ile dünya dördüncüsü oldu. Geçen ay Balkan ikinciliğini kazanan Batuhan’nın altıncı ve son hakkında attığı bu derece yeterli olmadı.
Kızlar yüksek atlamada yarışan Rümeysa Ökdem, şanssız bir şekilde madalyadan oldu. Ökdem, yarışmayı bronz madalyayı alan Alman Lavinja Jürgens ile aynı dereceyi (1.79) yaparak tamamladı; ancak ilk yüksekliği olan 1.65’i ikinci hakkında geçtiği için podyumun dışında kaldı. Rümeysa, dünya dördüncülüğü ile Türkiye’ye takım klasmanında beş puan kazandırdı.

Öte yandan 2000 metre su engelli kızlar finalinde yarışan Balkan şampiyonu Yonca Kutluk ise dokuzuncu sırayı aldı. 16 yaşındaki Yonca, 7:02.20’lik derecesiyle mücadeleyi tamamladı.

200 metrede mücadele eden Mizgin Ay ise zorlanmadan yarı finale kaldı. 100 metre şampiyonu Ay, 200’deki seçme yarışını 24.22 ile galip tamamladı ve serisini ikinci bitirerek yarı finale yazdı.
Günün diğer yarışlarında ise Türkiye üç finalist daha çıkardı: 2000 metre su engellide Anıl Kalaycı ve Murat Yalçınkaya ile disk atmada Burak Dertli adlarını finale yazdırmayı başardılar. 800 metre yarı finalinde koşan Tuğba Toptaş ise 2:12.39’luk derece yaptı ve finalin dışında kaldı.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi